ASUS ROG Cetra True Wireless SpeedNova Kulaklık Satışa Sunuldu

ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG Cetra True Wireless SpeedNova oyuncu kulaklığını satışa sundu. Rekabetçi oyuncular için tasarlanan bu kulaklıklar, ultra düşük gecikmeli ses, güvenilir bağlantı ve optimize edilmiş güç verimliliği için ROG SpeedNova 2,4 GHz kablosuz teknolojisine sahip. Cetra True Wireless SpeedNova, Dirac Opteo™ teknolojisi ile daha da geliştirilen ayrıntılarla 24-bit / 96 kHz’e kadar yüksek çözünürlüklü ses sunuyor. Uyarlanabilir Aktif Gürültü Engelleme teknolojisi, kulaklığın uyumuna ve kulak kanalının şekline göre gürültü engellemeyi optimize ediyor. Otomatik mod ise kullanıcının oyun atmosferine tamamen girmesini sağlamak için çevresel gürültü seviyelerine göre ANC etkisini ayarlıyor. Ayrıca, yapay zeka destekli kemik iletim mikrofonlar, kullanıcının konuşma sesini net ve yüksek bir şekilde duyurmasını sağlıyor. Bluetooth modundayken, Cetra True Wireless SpeedNova kulaklıklar 46 saate kadar pil ömrü sunuyor. Şarj işlemi kablosuz olarak yapılıyor ve hareket halindeyken kulaklıkları hızlı bir şekilde şarj etmek için hızlı durumda şarj özelliği bulunuyor.

ROG Cetra True Wireless SpeedNova’nın çift kablosuz bağlantı modu, kullanıcılara eşsiz bir esneklik sunarak Bluetooth veya 2,4 GHz kablosuz ağ üzerinden bağlantı kurmalarına olanak tanıyor. Hybrid Multipoint özelliği, iki cihazın aynı anda eşleştirilmesine izin veriyor. Cihazlardan biri Bluetooth üzerinden diğeri ise pakete dahil bağlantı aygıtı ile 2,4 GHz bandı üzerinden bağlanabiliyor.

ROG SpeedNova kablosuz teknolojisi, 2,4 GHz bandından en iyi şekilde yararlanarak ultra düşük gecikmeli ses performansı ve güçlü bir bağlantı sağlıyor. Ayrıca enerji konusunda daha enerji verimli olan bu teknoloji, 2,4 GHz modunda 36 saate kadar pil ömrü sunuyor.

ROG Cetra True Wireless SpeedNova kulaklıklar, 2,4 GHz modundayken yüksek çözünürlüklü 24 bit/96 kHz ses iletmek için LC3+ codec’ten faydalanıyor. Bunun yanı sıra, Dirac Opteo™ teknolojisi, zengin detaylar ve doğru ses sahnelemesi ile gerçekçi bir ses ortamı oluşturuyor.

Uyarlanabilir ANC teknolojisi, kulaklıkların nasıl takıldığını ve sesin kulak kanalı içinde nasıl yansıtıldığını sürekli algılayarak gerçek zamanlı ayarlamalar yapıyor gürültü engelleme konusunda büyük aşama kaydediyor ve kişiye özel dinleme deneyimleri sunuyor. Buna ek olarak, entegre rüzgar gürültüsü azaltma özelliği de dikkat dağıtıcı rüzgar sesini aktif olarak azaltıyor. Otomatik mod ise çevresel gürültü seviyelerini algılıyor ve buna göre sürükleyici ses için gürültü engelleme oranını dinamik olarak ayarlıyor.

Boom mikrofonunun olmaması, kulak içi kulaklık tabanlı kulaklıklar için ses alımını zorlaştırabilir. Ancak Cetra True Wireless SpeedNova, kullanıcının kafasındaki kemiklerin titreşimleri yoluyla sesi net bir şekilde yakalamaya yardımcı olan kemik iletim sensörlerine sahip. AI Noise Cancelling (ANC) hüzmeleme özellikli mikrofonlar ile birlikte, ürün doğal sesi korurken arka plan gürültüsünü etkili bir şekilde azaltıyor ve kristal netliğinde görüşmeleri mümkün kılıyor.

ROG Cetra True Wireless SpeedNova kulaklıklar, kablosuz olarak veya USB-C bağlantısı üzerinden şarj edilebiliyor. Kutuda hızlı şarj özelliği, sadece 5 dakikalık şarjla bir saatlik kullanım ve Bluetooth modunda ise 46 saate kadar dinleme süresi sağlıyor.

Armoury Crate uygulaması, kullanıcıların Cetra True Wireless SpeedNova kulaklıklarından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak üzere tasarlandı. Bu uygulama, kullanıcıların bağlı cihazları seçmelerine izin veriyor, ANC modunu (Otomatik / Düşük / Orta / Yüksek) veya EQ seviyelerini ayarlamalarına olanak tanıyor ve hatta sesli bildirimleri etkinleştirmelerini bile sağlıyor. Armoury Crate, ASUS Aura RGB aydınlatma ile özelleştirilmiş bir görünüm oluşturmak için de kullanılabiliyor. Bu aydınlatma seçenekleri, 16,8 milyon adede kadar renk ve ve dört adet önceden ayarlanmış ışık efektini içeriyor.

Bağlantı Seçenekleri Bluetooth 5.3
2.4 GHz (USB-C / USB-A*)

* Verilen adaptörle

Codec Bluetooth: SBC, AAC
2.4 GHz: LC3, LC3+
Düşük Gecikme Süresi ROG SpeedNova kablosuz bağlantı teknolojisi ile 2,4 GHz modu
Sürücü Frekansı 20 Hz – 40 kHz
ANC Teknolojisi Uyarlanabilir ANC
(Otomatilk mod / Yüksek ANC / Orta ANC / Düşük ANC)
Bluetooth modundayken pil ömrü** 7,5 + 22,5 saat (ANC açık, RGB kapalı)
6,5 +19,5 saat (ANC açık, RGB kapalı)
11,5 + 34,5 saat (ANC kapalı, RGB kapalı)
10 + 30 saat (ANC kapalı, RGB açık)
Kutu içinde hızlı şarj 5 dakika şarj 1 saate kadar dinleme süresi sağlar
Şarj kutusu için kablosuz şarj Evet
Mikrofon Kemik iletim ve
AI Noise Cancelling Hüzmelemeli mikrofon
Çok noktalı bağlantı Bluetooth ile 2 cihaz
Bluetooth ile 1 cihaz, 2,4 Ghz kablosuz ile 1 cihaz
Kulaklıkta RGB aydınlatma ASUS Aura RGB
Dokunmayla kontrol ANC anahtarı (ANC açık / Ortam modu / ANC kapalı)
Ses kontrolü (Ses düzeyi ayarı, oynatma ve duraklatma, ileri / geri alma)
Telefon görüşmesi (Mikrofon sesini kesme/açma, aramayı yanıtlama/reddetme)
Sesli asistanı etkinleştirme
Eşleştirme modu
Takma Algılama Evet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir